Pasaulyje yra daug kino teatrų po atviru dangumi. Šie inžineriniai įrenginiai pasižymi romantika ir malonia bei patogia viešnage juose, tačiau jie visi nėra kažkuo unikalūs. Taigi kūrybingi protai sukūrė tokias kino teatrų platformas, kurios galėtų plaukti ramia upe ar plūduriuoti ežere. Apie vieną iš jų mes kalbėsime šiame straipsnyje.
Tokia platforma laikinai įsikūrusi Andamanų jūroje, netoli Yao Noi salos. Tai privati sala Tailande. Kino teatro plaustas buvo suprojektuotas architektų biuro Ole Scheeren. Štai ką Ole Sheeren pasakoja apie pačių sukurtą projektą oficialiame tinklalapyje:
"Idomi mintis buvo žiūrėti filmus ekrane, įterptame kažkur tarp akmenų, kai publika plūduriuoja virš jūros. Kažkur vidury neįtikėtinos erdvės - mariose. Kraštovaizdis žaismingai susijungė tarpusavyje, o gal tai puikus architektūros sprendimas? Galbūt. Laisvai surinkti plaustai, tarsi salelės grupei žmonių, suklijuota auditorija. Tai Archipelago kino teatras.
Archipelago kino teatras - toks oficialus šio projekto pavadinimas - suformuotos mariose šalia Yao Noi salos. Šis marių įėjimas "saugomas" dviejų uolų, kurios iškyla iš jūros dugno. Šios kalkakmenio uolienos puikiai tiko kuriant ekrano bazę. Klientai žiūri filmą nuo plaustų komplekso, įtvirtinto marių dugne.
Įdomu tai, kad plūduriuojančioji platforma buvo pagaminta iš medienos, kurią vietiniai ūkininkai ir žvejai naudojo veisti omarams ir kitiems vandens gyvūnams. Rėmai buvo gaminami iš perdirbtos medienos, surišami ir apgobiami tinkleliu nuo uodų. Dauguma medžiagų buvo perdirbtos ir plaustai panaudoti pakartotinai. Šis kino teatras yra ne vien unikali atrakcija, bet ir ekologiškas bei nebrangus projektas.
Ole Scheeren dirbo kartu su "Film on the Rocks Yao Noi" fondu . Šio fondo tikslas buvo sukurti unikalų kino festivalį pavadinimu “Yao Noi filmų festivalis ant akmenų”. Renginį organizavo Chomwan Weeraworawit. Jis taip pat yra "Six Senses Yao Noi" savininkas. Tai organizacija, kuri į šį festivalį pritraukė daug žymių žmonių iš meno srities, pavyzdžiui, aktorių, dizainerių, rašytojų ir menininkų.
Yra keletas kitų projektų, panašių į Archipelago kino idėją,- tai plaukiojantis kinas Londone. Jis buvo sukurtas kartu su Anglijoje įsikūrusiais "UP Projects" ir "DUGGAN Morris" architektais. Tai iš tikrųjų yra rekonstruota barža, kurioje sumontuota projekcinė įranga ir kėdės žiūrovams. Skirtumas yra tas, kad baržą iš vienos vietos į kitą galima perkelti hibridiniais elektriniais ir biokuro varikliais. Tai taip pat ekologiška. Šios unikalios idėjos žiurėti ekologišką kiną po atviru dangumi ir tuo pat metu ramiai plūduriuoti ant vandens gali paskatinti kurti vis naujas ir gamtą tausojančias platformas ne tik kino industrijoje, bet ir kitose srityse.
Comments are Disabled